ازما پلاس تولیدکننده انواع لوله های پلی اتیلن و پلی پروپیلن

ازما پلاس از سال 1394 با هدف تولید انواع لوله های پلی اتیلنی و پلی پروپیلنی با استفاده از دانش روز و فناوریهای جدید آغاز به کار کرده است.
مراحل ساخت و تکمیل پروژه در شهرک صنعتی شمس آباد انجام و تجهیزات اصلی خطوط تولید از کشورهای اروپایی و برندهای معتبر جهانی تامین شده است.
سایز محصولات تولیدی در بخش لوله های پلی اتیلن از سایز  16 تا 1200 میلیمتر می باشد و تجهیزات با آخرین فناوریهای روز امکان تولید محصولات با کیفیت و جدید را فراهم آورده است.
همواره امیدواریم با تلاشهای صورت گرفته و فعالیتهای آتی در جهت ارتقای نوع و کیفیت محصولات گام برداریم.

شرکت صنایع نفیس پلیمر آرنا با برند تجاری “ازماپلاس”

فعالیتهای قبلی مدیران در زمینه بازار و تجربه موفق 35 سال گذشته در زمینه تولید و عرضه محصولات مشابه و دغدغه نو آوری روزمره در صنعت مذکور جهت کسب سهم بازار مناسب از منطقه و ایران در زمینه تولید انواع لوله های پلی اتیلنی شامل گاز، آب، فاضلاب و اتصالات مرتبط اطمینان بخش می باشد.
همچنین انتخاب محصول منحصر بفرد بر اساس استانداردهای بین المللی و تکنولوژی پیشرفته در زمینه محصولات جدید شامل لوله های چند لایه پلی اتیلنی، لوله های ضد ترک و بوجود آوردن روشهای نصب جدید بر اساس لوله های مذکور بازار هدف مناسبی را پیش رو ترسیم کرده است.

با توجه به منابع سرشار نفت و گاز در کشور و مزیت رقابتی در تولید محصولات پتروشیمی؛ صنایع پایین دستی از مزیتهای خوبی جهت رشد برخوردار می باشند.
ضرورت ارزیابی اقتصادی در طرح های تامین و توسعه منابع آبی ناشی از محدودیت امكانات در زمینه های مختلف و نیازهای متنوع و گسترده جامعه است . اصل محدودیت امكانات و وسعت نیازها، مساله انتخاب و ضرورت تصمیم گیری برمبنای منطق اقتصادی را مطرح می كند.
همچنین با توجه به شرایط اقلیمی و توزیع زمانی و مكانی آب؛ فاضلاب و گاز در ایران، طرح های تامین و توسعه شبکه های مذکور رشد چشمگیری داشته و خواهند داشت.
در این خصوص توجه استفاده بهینه از آب در صنایع کشاورزی و همچنین استفاده از روشهای آبیاری جدید و بازیافت پساب در شبکه های فاضلاب می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات باشد.
زمینه سرمایه گذاری در توسعه خطوط گاز در سالهای اخیر مورد توجه بوده است و همچنان نیاز اساسی کشور به دسترسی به سوخت مناسب از طریق این شبکه ها تامین می شود.

با توجه به تکنولوژیهای جدید در زمینه لوله های پلی اتیلنی در سطح جهان و نیاز به استفاده از این موارد جهت استفاده در تولید محصولات داخلی و دستیابی به زمینه های صادراتی مناسب؛ شرکت صنایع نفیس پلیمر آرنا اقدام به تعریف پروژه مذکور در شهرک صنعتی شمس آباد نموده است.
انتخاب شهرک مذکور بر اساس دسترسی به جاده ها و خطوط مواصلاتی مناسب جهت صادرات و مرکزیت جهت عرضه محصول به مصرف کنندگان می باشد.

محصول مورد بررسی در این طرح لوله و اتصالات پلی اتیلن كه كد آیسیک ٣ آن ٢٥٢٠١٢٢٢می باشد.
این محصولات شامل لوله های پلی اتیلن چند لایه و تک لایه و همچنین لوله های فاضلاب کاروگیت و لوله های گازی پلی اتیلن می باشد.
سایز لوله های مورد نظر در محصولات از قطر 16 میلیمتر تا 1200 میلیمتر برای لوله های گاز و آب و تا قطر 2500 میلیمتر جهت لوله های کاروگیت می باشد.

استانداردهای مورد استفاده كه ملاک عمل می‌باشد:

1- آخرین ویرایش موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران (استاندارد 14427)

2- استاندارد آب آشامیدنی سازمان برنامه و بودجه، وزارت نیرو

3- استاندارد لوله های گازرسانی – شرکت ملی گاز ایران

4- استانداردهای BS-En (1555 و 12201)

5- 14427- استاندارد شماره 1 پلی اتیلن قسمت 1: کلیات (PE)

6- 14427- استاندارد شماره 2پلی اتیلن قسمت 2: لوله ها (PE)

7- 14427- استاندارد شماره 3 قسمت 3: اتصالات پلی اتیلن (PE)

8- 14427- استاندارد شماره 4 قسمت 4: شیرآلات (PE)

9- 14427- استاندارد شماره 5 قسمت 5: کارایی سامانه – (PE)

10- 14427- استاندارد شماره 7 قسمت 7: راهنمای ارزیابی انطباق – (PE) پلی اتیلن

11- 7175- استاندارد شماره 1 پلاستیکها لوله های پلی اتیلنی مورد استفاده در آبرسانی اندازه گیری ابعاد روش آزمون

12- 7175- استاندارد شماره 2 پلاستیکها لوله های پلی اتیلنی مورد استفاده در آبرسانی اندازه گیری مقدار دوده روش آزمون

13- 7175- استاندارد شماره 3 پلاستیکها لوله های پلی اتیلنی مورد استفاده در آبرسانی  اندازه گیری بازگشت حرارتی – روش آزمون

14- 7175- استاندارد شماره 6 پلاستیکها لوله های پلی اتیلنی مورد استفاده در آبرسانی بررسی چگونگی پراکنش دوده روش آزمون

15- 7175- استاندارد شماره 8 پلاستیکها لوله های پلی اتیلنی مورد استفاده در آبرسانی مقاومت در برابر رشد ترک ناشی از ترکیب تنش و عوامل محیطی – روش آزمون

16- استاندارد شماره 14563 پلاستیکها – لوله ها و اتصالات پلاستیکی – ضرایب کاهش فشار در سامانه های خط لوله پلی اتیلن 20 C مورد استفاده در دماهای بیشاز

17- استاندارد شماره 12439 اتصالات مونتاژی با قطعات اتصال مکانیکی – الزامات و روش (PE) لوله های تحت فشار پلی اتیلن آزمون فشار پایین داخلی (نشتی به داخل)

18- استاندارد شماره 12440 آزمون عدم نشتی تحت – (PE) اتصالات مونتاژی بین قطعات اتصال و لوله های تحت فشار پلی اتیلن فشار داخلی

19- استاندارد شماره 13502 آزمون عدم نشتی تحت – (PE) اتصالات مونتاژی بین قطعات اتصال و لوله های تحت فشار پلی اتیلن فشار داخلی و در معرض خمش

20- استاندارد شماره 13316 آزمون مقاومت در مقابل – (PE) اتصالات مونتاژی بین قطعات اتصال و لوله های تحت فشار پلی اتیلن بیرون پریدن

21- استاندارد شماره 14474 پلاستیکها – لوله و اتصالات- اتصالات فشاری با محل اتصال مکانیکی برای لوله های تحت فشار پلی اتیلن در سامانه های آبرسانی

22- استاندارد شماره 13183 و اتصال دهنده (PE) لوله و اتصالات پلاستیکی – آماده سازی آزمونه سوار شده بین لوله پلی اتیلن جوش الکتریکی

 

همچنین در خصوص پارامترهای استاندارد محصول نهایی مقادیر مطلوب و حداكثر مجاز به شرح جدول ذیل است:

فهرست