لوله پلی اتیلن (لوله PE)

این لوله ها از اواسط دهه 1950 در جهان تولید شده است. از آن زمان، استفاده از پلی اتیلن و تعداد کاربردهای آن ​​به دلیل تطبیق پذیری آن و مزایایی که نسبت به سیستم های آهن، فولاد و سیمان ارائه می دهد، به شدت افزایش یافته است.

چرا لوله پلی اتیلن؟

خواص و مشخصات پلاستیک ها تنها در مدت کوتاهی پس از تولید، روند استفاده از آنها را در صنعت افزایش داده است. انعطاف پذیری این لوله ها ​​باعث صرفه جویی در هزینه در نصب می شود.
با کشیدن لوله‌ های پلی اتیلن طولانی از حفره های زیر زمین که توسط دستگاه های حفر مکانیکی احداث شده است، مزاحمت عمومی و محیط‌ زیست را کاهش دهد. این لوله ها را می توان در طول های مستقیم یا پیچ دار عرضه کرد که نیاز به اتصالات را کاهش می دهد.
لوله های پلی اتیلن را می توان با استفاده از تکنیک های الکتروفیوژن یا با استفاده از اتصالات مکانیکی متصل کرد. در 50 سال گذشته، پیشرفت‌های چشمگیری در تولید این لوله ها و اتصالات پلی‌ اتیلن داشته‌ایم که اکنون جایگزین مناسبی برای لوله‌ های فلزی، PVC، GRP و چدن هستند. مدیران پروژه به دلیل استحکام، دوام و نصب آسان آنها را به عنوان یک جایگزین عالی تایید کرده اند. امروزه پروژه های بسیاری از سیستم های آتش نشانی، سیستم های انتقال آب فشار قوی و شهری از لوله های پلی اتیلن استفاده میکنند.

لوله های آب پلی اتیلن با چگالی بالا که برای انتقال آب برای مصارف کشاورزی و صنعتی (مانند سیستم های سرمایشی و شبکه های اطفای حریق) استفاده می شوند، به دلیل اینکه انتقال آب آشامیدنی حساس است و از استانداردهای سختگیرانه لوله های آب آشامیدنی پیروی نمی کنند.
لوله آب HDPE با نوار آبی کشیده شده روی لوله از لوله های دیگر متمایز است. لوله های آب HDPE به دلیل خاصیت پلیمری برای انتقال مایعات حاوی ذرات ساینده بسیار مناسب بوده و در اندازه ها و فشارهای مختلف تولید و عرضه می شوند.

فهرست