لوله پلی اتیلن آبیاری برای کشاورزی

لوله های پلی اتیلن آبیاری با چگالی کم برای استفاده در کشاورزی و تجارت

این واقعیت که لوله های آبیاری پلی اتیلن با چگالی کم از تجمع رطوبت در مزارع کشاورزی و باغات جلوگیری می کنند، یکی از جذاب ترین جنبه های این لوله ها در زمینه صنعت کشاورزی است که نتیجه این مشکل است. در مزارع کشاورزی و گلخانه‌های شهری (که شرایط ویژه‌تری نسبت به زمین‌های کشاورزی دارند) می‌توان از بروز و گسترش برخی بیماری‌ها مانند قارچ و آفات که گل‌ها و گیاهان را تحت تأثیر قرار می‌دهند، جلوگیری کرد. در مقایسه با سایر گزینه های پلاستیکی و پلیمری، نرخ رشد سریع استفاده از لوله پلی اتیلن در شبکه های لوله کشی برای آبیاری کشاورزی، آفت کش ها و توزیع آب به ویژگی های منحصر به فرد محصول نسبت داده شده است.

این ویژگی ها لوله پلی اتیلن را از انواع دیگر لوله ها متمایز می کند. از مزایای لوله پلی اتیلن می توان به موارد زیر اشاره کرد: دوام و استحکام بالا. نصب آسان؛ درصد پایین شکست؛ طول عمر زیاد؛ سبک و دوام در برابر آفتاب همچنین دوام بالا در برابر خوردگی و ضربه؛ بهداشتی و ضد سموم؛ اندازه های مختلف لوله های پلی اتیلن همچنین گیاهان را قادر می سازد تا مقاومت خود را در برابر سموم حفظ کنند. لوله های پلی اتیلن مورد استفاده در کشاورزی ممکن است در منابعی مانند آفت کش ها و کودها صرفه جویی کنند.

لوله های ساخته شده از پلی اتیلن به دلیل ظرفیت آنها در توزیع و انتقال کودهای شیمیایی و همچنین سایر مواد ضروری که برای گیاهان و کالاها در هنگام عبور آب از آنها ضروری است، در کشاورزی استفاده می شوند. به همین دلیل، کشاورزان فداکار می‌دانند که ترکیب کود با آب می‌تواند روشی مؤثر باشد که می‌تواند به خوبی با دیگران رقابت کند. علاوه بر این، ممکن است مطمئن باشید که هیچ یک از منابع شما، از جمله کود و آفت کش‌ها، که در سال‌های اخیر بسیار گران‌تر شده‌اند، به هیچ وجه هدر نخواهند رفت. نصب  لوله پلی اتیلن در زمین های کشاورزی منجر به صرفه جویی در هزینه میشود.  به خوبی ثابت شده است که هزینه های تولید ایده آل لوله های پلی اتیلن منجر به هزینه های قابل ملاحظه ی کمتری نسبت به سایر لوله ها می شود.

اول از همه، نصب لوله های پلی اتیلن مقرون به صرفه است و نیاز به هزینه قابل توجهی ندارد. از طرفی طول عمر این لوله ها از پنجاه تا صد سال متغیر است و همه اینها به چگالی، کیفیت و درجه مواد بستگی دارد. این موضوع قابلیت پرداخت بخش قابل توجهی از هزینه ها را دارد. وقتی صحبت از لوله‌های پلی اتیلن می‌شود، کسر هزینه‌های مربوط به سیستم‌های شناورسازی و مدیریت آبیاری کاملاً واضح است. هم فشار و هم جریان آبیاری داخل لوله پلی اتیلن را افزایش می دهد.

با تهیه و نصب لوله های پلی اتیلن می توان حجم و فشار آب رسانی به اقلام کشاورزی را کاملا مدیریت کرد. این امر آبرسانی به محصولات کشاورزی را به سطح بالاتری می رساند. این یک ملاحظه بسیار ضروری برای زمین های کشاورزی است که دارای شیب میباشد. توجه داشته باشید که افزایش فشار پمپ لزوماً به بهبود فشار آب در لوله ها منتهی نمیشود. در نتیجه مفهوم فشار و PN در این لوله ها اهمیت دارد.

مزارع کشاورزی ممکن است توسط لوله های پلی اتیلن که در فشارهای مختلف و با حداکثر کارایی کار می کنند سرویس دهی شوند و میزان آب از دست رفته از طریق تبخیر و نشت در زمین های کشاورزی را کاهش دهند. علاوه بر این، لوله های پلی اتیلن مقاومت بالایی در برابر گرما دارند، به این معنی که علاوه بر جلوگیری از اتلاف آب، لوله های کاروگیت به عنوان جایگزین های ویژه ای برای استفاده در سیستم های زهکشی زیرزمینی در نظر گرفته می شوند. لوله های کاروگیت نیز اغلب به منظور جمع آوری آب های سطحی و تخلیه آب از مناطق کشاورزی و مزارع استفاده می شود. علاوه بر این، استفاده از این لوله ها ممکن است کمک بزرگی در مدیریت سطح آب زیرزمینی و حفظ محیط زیست باشد. لوله های پلی اتیلن در اندازه های بسیار متنوعی هستند و می توانند فشارهای کاری مختلفی را تحمل کنند. در نتیجه بسته به کاربرد مورد نظرشان به طور متفاوتی دسته بندی می شوند.

فهرست